Návšteva Multifunkčného práporu v Hlohovci

Generálny biskup ECAV na Slovensku a predseda Ekumenickej rady cirkví v SR PhDr. Miloš Klátik, PhD., 20. 2. 2013 v sprievode generálneho duchovného Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR pplk. Mgr. Miroslava Táborského, riaditeľa kancelárie Ústredia EPS v OS SR a OZ SR por. Mgr. Dávida Vargaeštoka a riaditeľa Úradu ekumenickej pastoračnej služby OS SR por. Mgr. Vladimíra Vargu navštívil Multifunkčný prápor v Hlohovci.
Cieľom návštevy brata generálneho biskupa bola pastoračná vizitácia staršieho kaplána por. Mgr. Jána Magyara, ako aj prednáška príslušníkom práporu na tému „Vojna a kresťanstvo“, v ktorej generálny biskup vysvetlil kresťanský pohľad na obranu vlasti a na službu kresťana v ozbrojených silách. Z pohľadu evanjelickej teológie podal výklad 5. Božieho prikázania „Nezabiješ!“. Profesionálni vojaci v diskusii prejavili živý záujem o aktuálny vzťah cirkvi a štátu a pôsobenie cirkvi v spoločnosti.

Zástupca veliteľa Multifunkčného práporu mjr. Ing. Branislav Michalčík odovzdal generálnemu biskupovi a generálnemu duchovnému pamätnú medailu Multifunkčného práporu v Hlohovci, ktorá bola vydaná pri príležitosti 50. výročia založenia útvaru. Hostia si následne prezreli vojenskú techniku v parku techniky a oboznámili sa so spôsobilosťami práporu.

Foto: por. Dávid Vargaeštok