Najvyšší predstavitelia kresťanských cirkví o prežívaní sviatočného dňa v rodine

Dňa 24. októbra 2016 sa na Generálnom biskupskom úrade Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku v Bratislave uskutočnilo ďalšie stretnutie najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví.
Na pozvanie generálneho biskupa ECAV na Slovensku Miloša Klátika, predsedu Ekumenickej rady cirkví, sa na ňom zúčastnil bratislavský arcibiskup – metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský; Reformovanú kresťanskú cirkev v SR zastupoval biskup László Fazekas, Pravoslávnu cirkev zastupoval arcibiskup prešovský a metropolita českých krajín a Slovenska Pravoslávnej cirkvi Rastislav, za Ústredný zväz židovských náboženských obcí v SR sa zúčastnil jeho predseda Igor Rintel, prešovského arcibiskupa metropolitu a predsedu Rady hierarchov Gréckokatolíckej cirkvi v SR zastupoval Daniel Dzurovčin, Evanjelickú cirkev metodistickú zastupoval jej superintendent Pavel Procházka.

Hlavnou témou rokovania bol postoj jednotlivých cirkví k otázkam rodiny a manželstva, ako aj s tým súvisiace zavedenie nedele ako voľného dňa. K tomuto bodu programu prijali spoločné vyhlásenie. Zástupcovia jednotlivých cirkví sa navzájom oboznámili aj s aktuálnymi stanoviskami k otázke financovania cirkví.

V rámci rokovania predseda ERC v SR a generálny biskup ECAV Miloš Klátik pozval prítomných predstaviteľov cirkví na Deň ECAV na Slovensku 31. októbra 2017 v rámci osláv 500. výročia reformácie.

Na záver stretnutia generálny biskup ako hostiteľ najvyšších predstaviteľov cirkví v SR venoval prítomným aktuálne publikácie: Sola... − Program podujatí k 500. výročiu reformácie, ako aj zbierku zamyslení na každý deň Hrad prepevný.