ERC k príprave ekumenických služieb Božích

Prvé zasadnutie Riadiaceho výboru Ekumenickej rady cirkví v Slovenskej republike (RV ERC SR) v tomto roku sa uskutočnilo 13. januára 2014 na Generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku v Bratislave.
Po úvodnej pobožnosti v modlitebni GBÚ privítal členov RV predseda ERC SR a generálny biskup ECAV Miloš Klátik, ktorý prítomným zástupcom členských cirkví ERC SR a zamestnancom GBÚ ECAV zaprial v novom roku veľa zdravia, šťastia, úspechov a Božieho požehnania.

RV ERC SR sa na svojom prvom zasadnutí venoval nadchádzajúcim ekumenickým službám Božím, ktoré sa budú konať 19. januára 2014 o 10.00 hod. v Rímskokatolíckom kostole sv. Mikuláša v Liptovskom Mikuláši. Účasť na ekumenických službách Božích prisľúbili všetci predstavitelia členských cirkví združených v ERC SR, prezident SR Ivan Gašparovič, predseda ŽSK Juraj Blanár a primátor Liptovského Mikuláša Alexander Slafkovský.

Po schválení programu ekumenických služieb Božích sa RV ERC SR zaoberal ďalšími bodmi programu, okrem iného aj návrhom rokovacieho poriadku ERC SR.

Na záver predseda ERC SR Miloš Klátik poďakoval všetkým prítomným za ich účasť. Prvé tohtoročné zasadnutie RV ERC SR ukončil záverečnou modlitbou predseda Bratskej jednoty baptistov Ján Szöllös.