Ekumenická slávnosť v Poprade

V nedeľu 20. 10. 2013 sa v Poprade konala ekumenická slávnosť pri príležitosti 1150. výročia príchodu Konštantín a Metoda na územie Veľkej Moravy. Zastúpených bolo šesť popradských cirkví so svojimi duchovnými predstaviteľmi a spevokolmi.
Slávnosť sa konala v Rímskokatolíckom kostole Cyrila a Metoda pod patronátom popradskej pobočky Matice slovenskej. Program bol zostavený tak, že vždy sa prihovoril duchovným slovom brat farár – kazateľ cirkvi a vystúpil jej spevokol. Medzi vystúpením jednotlivých cirkví zaznel umelecký prednes často Konštantínovho Proglasu a Pár písmen na pochvalu Konštantínovi Cyrilovi v prednese brata Jána Bachledu.

Po Áronovskom požehnaní evanjelickým farárom L. Bednárom slávnosť ukončila spoločná skladba evanjelického a. v. a rímskokatolíckeho spevokolu – Starosloviensky Otče náš. Dirigovala M. Bednárová.

Bolo to požehnané nedeľné popoludnie. Všetky príhovory duchovných predstaviteľov i piesne spevokolistov zneli na slávu Pána Boha a vďaku za vierozvestcov Konštantína a Metoda, ktorí priniesli ľuďom Božie slovo a Písmo sväté v zrozumiteľnej reči.