Beh pre život, alebo ako pomôcť tým, ktorí si sami pomôcť nevedia

V sobotu 9. júna 2012 sa uskutočnilo charitatívne podujatie Beh pre život, na ktorom sa zúčastnili aj bežci z Veliteľstvo síl výcviku a podpory v Trenčíne.

Už od rána nič nenahrávalo tomu, že by to mohla byť vydarená akcia. Už od rána bolo škaredé počasie a BIO sme odhadovali kdesi na stupni 5, prípadne viac. Studený vietor a zatiahnutá obloha neveštili nič dobrého. Každú chvíľu spŕchol jemný dážď a celé to ostane pritom, že úžasnú myšlienku vyplnenú vlastnou aktivitou - štvorkilometrovým behom, chôdzou alebo plazením - si organizátori budú musieť uskutočniť sami.

O 14.00 sa však akoby zázračne začala meniť klíma. Nebolo prudkých 30 °C, ale bolo pod mrakom a celkom príjemne. Počasie na beh ako stvorené. A aj okolo organizátorov, okolo ktorých predtým bolo prázdno, sa začali zbierať skupiny záujemcov. Moderátor už mal koho povzbudzovať a pomaly sa aj z jednotlivcov vykľuli skupinky záujemcov - bežcov. Tohto roku si organizátori dali smelé predsavzatie, vyzbierať 85 000 euro. Ak by v Trenčíne, po Bratislave, Prešove, Žiline a Nitre bežal bežec so štartovným číslom väčším ako 14 000, méta by bola dosiahnutá. A to sa na záver registrácie, ktorá sa konala od 14.00 hod. do 15.00 hod., teda do štartu, aj podarilo. Trenčín, napriek všetkým nepriaznivým okolnostiam, podporil projekt, ktorému sa ani najvyšších fórach nevenuje dostatok pozornosti.

Za Veliteľstvo síl výcviku a podpory v Trenčíne môžem napísať, že aj mňa sa spočiatku zmocňovala skepsa. Najmä keď deň predtým mnohí prisľúbili účasť a potom z rôznych dôvodov neprišli. No bolo to úžasné, keď sme sa v cieli stretli nezávisle piati kolegovia z práce a tešili sa nielen zo zvládnutej trasy, z toho, že vydržalo počasie, pritiahli sme rodiny, ale aj toho, že sme aspoň trochou mohli prispieť a aspoň trochu niekomu zmierniť bolesť. Verím, že budúci rok nás bude zase o niekoľkých viac. Kolegovia, ďakujem vám!

Marian Bodolló, dekan VSVaP Trenčín | 17.6.2012

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart