Apoštolský nuncius na návšteve GBÚ

Po novoročnom prijatí predstaviteľov cirkví a štátom registrovaných náboženských spoločností v Prezidentskom paláci v Bratislave 14. januára 2016 sa uskutočnilo stretnutie niektorých zástupcov zúčastnených cirkví aj na generálnom biskupskom úrade.
Po prvý raz navštívil Generálny biskupský úrad ECAV na Slovensku apoštolský nuncius na Slovensku Mario Giordana. Pozvanie generálneho biskupa Miloša Klátika prijali aj arcibiskup prešovský a Slovenska Rastislav z Pravoslávnej cirkvi na Slovensku, spišský diecézny biskup Štefan Sečka, arcibiskup Trnavskej arcidiecézy Ján Orosch i ďalší zástupcovia Rímskokatolíckej cirkvi na Slovensku, predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v Slovenskej republike Igor Rintel a ďalší.

Na neformálnom stretnutí si predstavitelia cirkví vymenili názory na niektoré aktuálne problémy, napr. na otázku migrácie. Hovorili aj o ekumenických službách Božích, ktoré sa tento rok uskutočnia v Evanjelickom a. v. kostole v Zemianskom Podhradí 24. januára 2016 na záver Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov.

Foto: Edita Škodová