Ďalšie stretnutie s ústavnými činiteľmi

Tradičné stretnutie našich ústavných činiteľov a predstaviteľov ECAV na Slovensku, ktoré sa zvykne konať na začiatku kalendárneho roka, sa uskutočnilo 9. februára v Bratislave.
Pozvanie prijali podpredseda vlády Dušan Čaplovič, minister obrany SR Jaroslav Baška, štátny tajomník MP SR Vladimír Palša, štátna tajomníčka MS SR Anna Vitteková a poslanci Národnej rady Slovenskej republiky SR Ján Kovarčík, Pavol Kubovič, Emília Müllerová, Ľubomír Petrák, Ján Senko, Zsolt Simon a Milan Urbáni, riaditeľ OZP v Kancelárii prezidenta SR Ján Foltín a riaditeľ Cirkevného odboru MK SR Ján Juran.

Evanjelickú cirkev augsburského vyznania na Slovensku zastupovali generálny biskup Miloš Klátik, generálny dozorca Pavel Delinga, biskup ZD Milan Krivda, biskup VD Slavomír Sabol, dozorca ZD Vladimír Daniš a riaditeľ GBÚ Dušan Vagaský.

Stretnutie otvoril a vzácnych hostí privítal brat generálny dozorca Pavel Delinga. Brat generálny biskup Miloš Klátik zhodnotil spoluprácu ECAV s najvyššími štátnymi inštitúciami v uplynulom roku a k poďakovaniu za doterajšiu spoluprácu sa pripojili biskup ZD Milan Krivda a biskup VD Slavomír Sabol. S príhovormi vystúpili aj podpredseda vlády Dušan Čaplovič, minister obrany SR Jaroslav Baška, štátny tajomník Vladimír Palša a poslanec NR SR Milan Urbáni.