Zbor biskupov zasadal so seniormi

V stredu 5. marca 2014 sa v priestoroch GBÚ v Bratislave stretol na spoločnom zasadnutí Zbor biskupov ECAV na Slovensku so seniormi a seniorkami jednotlivých seniorátov ECAV na Slovensku.
Na stretnutí sa zúčastnili aj zástupkyne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktoré informovali o novele zákona o hmotnej núdzi vo vzťahu k cirkvi a jej organizáciám. Novela umožňuje väčšiu pomoc ľuďom, ktorí sa nachádzajú v hmotnej núdzi a nevedia si nájsť uplatnenie v zamestnaní.

Po diskusii na túto tému bratia seniori a sestry seniorky informovali o situácii v jednotlivých seniorátoch. Oboznámili sa aj so zoznamom duchovných, ktorí boli ordinovaní v ECAV. Venovali sa otázkam Internetovej televízie ECAV na Slovensku a iným aktuálnym otázkam v cirkvi. S požehnaním, ktoré udelil brat generálny biskup, sa v popoludňajších hodinách rozišli.