Zasadnutie vedeckej rady SLZ vo Wittenbergu

Vo Wittenbergu sa 5. 10. 2012 konalo zasadnutie vedeckej rady centra Svetového luteránskeho zväzu (SLZ). Za ECAV na Slovensku sa na nej zúčastnil generálny biskup Miloš Klátik, ktorý je členom tejto rady.
Cieľom zasadnutia bolo podanie správ o doterajšej práci tohto centra, ako aj informácií o aktuálnom stave prác a ďalších plánoch. Centrum SLZ vo Wittenberguz organizovalo už päť medzinárodných seminárov. Lutherova záhrada sa rozšírila o 125 stromov, ktoré vysadili cirkvi a cirkevné zariadenia z 54-och krajín.

Brat generálny biskup o. i. informoval členov rady o priebehu Lutherovej dekády v ECAV na Slovensku a o stromoch reformácie, zasadených v rámci projeku 500 stromov reformácie ECAV na Slovensku.