Zasadnutie Riadiaceho grémia SLZ

Brat generálny biskup Miloš Klátik sa ako predseda Výboru pre teológiu a ekumenické vzťahy SLZ v dňoch 13. – 16. novembra 2012 zúčastnil na pravidelnom zasadnutí Riadiaceho grémia Svetového luteránskeho zväzu (SLZ) v Ženeve.
Riadiace grémium SLZ tvorí prezident SLZ, viceprezidenti za jednotlivé regióny, generálny tajomník a vedúci výborov SLZ. Generálny biskup Miloš Klátik bol v roku 2011 zvolený za predsedu Výboru pre teológiu a ekumenické vzťahy a je aj členom Rady SLZ. Výbor pre teológiu a ekumenické vzťahy vznikol v roku 2011 spojením výboru pre teológiu a štúdium a výboru pre ekumenické záležitosti ako vyústenie snáh, aby ekumenické zbližovanie cirkví bolo v rovnováhe s vieroučným učením evanjelických cirkví.

Rokovanie exekutívy viedol prezident SLZ Munib A. Younan. Hlavným bodom zasadnutia bola správa generálneho tajomníka SLZ Martina Jungeho, ktorý informoval o najdôležitejších aktivitách a udalostiach v SLZ. Hovoril o pokračovaní dialógu na tému manželstva a rodiny, o ktorej sa diskutovalo na zasadnutí Rady SLZ v Bogote v júni tohto roku, o pripravovanom návrhu strategického postupu SLZ v otázke rovnosti pohlaví, novej komunikačnej stratégii SLZ, o prípravách na oslavy 500. výročia reformácie v roku 2017 atď.

Ďalšou časťou zasadnutia boli referáty viceprezidentov SLZ, v ktorých informovali o situácii vo svojich regiónoch. Na zasadnutie exekutívy boli prizvaní aj vedúci jednotlivých oddelení SLZ, ktorí referovali o činnosti svojich oddelení. Viac sa dočítate v Evanjelickom posle spod Tatier.