Zasadnutie generálnej synody (VELKD)

V dňoch 3. – 5. 11. 2011 sa v Magdeburgu konalo 4. zasadnutie generálnej synody VELKD - Spojenej evanjelicko-luteránskej cirkvi Nemecka. Zúčastnil sa na ňom aj generálny biskup Miloš Klátik.
V piatok sa na zasadnutí synody, ktorej hlavná téma bola "Stretnutie s iným – riziko misie", konali voľby nového vedúceho biskupa VELKD, na ktorých bol zvolený Gerhard Ulrich, biskup Evanjelicko-luteránskej cirkvi v Severnom Polabí (Evangelisch-Lutherische Kirche in Nordelbien). Svoju funkciu bude vykonávať počas šiestich rokov. Jeho inštalácia sa konala na večerných službách Božích v Magdeburgu.

Zasadnutie synody VELKD sa ďalej venovalo správe vedúceho biskupa, správe vedenia cirkvi, ročnému zúčtovaniu VELKD za rok 2010 a ďalším bodom rokovania.

Brat generálny biskup mal počas synody VELKD viaceré rokovania s členmi vedenia VELKD, biskupmi a novým vedením VELKD.

Foto: wwww.velkd.de