Zasadal Spolok M. Luthera na Slovensku

V Novom kostole na Legionárskej ul. v Bratislave sa 17. mája 2015 konalo výročné zasadnutie Spolku Martina Luthera na Slovensku.
Na večerných službách Božích domáci farár M. Šefranko oslovil prítomných myšlienkami biblického príhovoru a vystúpil aj zborový spevokol pod taktovkou V. Jägerovej. Okrem hodnotiacej správy O. Peťkovského, predsedu Spolku Martina Luthera na Slovensku, rokovanie pozdravili aj zahraniční hostia (Dr. R. Stahl, generálny tajomník MLB z Erlangenu, a Dr. P. Fónyad z Viedne).

Hovorilo sa o krátkodobých i dlhodobých plánoch do budúcnosti, o partnerských vzťahoch Spolku Martina Luthera, úlohách v rámci príprav osláv veľkého jubilea reformácie v r. 2017. Prítomných zvlášť zaujalo vystúpenie Dr. Ľ. Batku, dekana EBF UK, v ktorom predstavil novú knihu 95 výpovedí Dr. Martina Luthera, Malý spis − veľké zmeny. Ako spoluautor (s doktorandmi A. Bielou a M. Nicákom) zdôraznil, že
.

Na záver rokovania bola vyslovená túžba, aby sa náš Spolok Martina Luthera na Slovensku stal pevnou súčasťou radu subjektov pôsobiacich v našej cirkvi, a tak svojím špecifickým zameraním patril k spoľahlivým článkom pri poskytovaní účinnej podpory a pomoci v plnení základných úloh cirkvi.