Zasadal Kontaktný výbor Trojpartnerstva

Vo štvrtok 29. marca 2012 sa konalo rokovanie Kontaktného výboru Trojpartnerstva v Stuttgarte, na ktorom sa zúčastnilo vyše dvadsať účastníkov a priateľov Trojpartnerstva.
ECAV na Slovensku zastupoval riaditeľ Generálneho biskupského úradu Dušan Vagaský a tajomníčka pre zahraničie Marcela Kmeťová. Za Evanjelickú diakoniu bol prítomný jej riaditeľ Ján Huba a farárka Zuzana Kolárovská.

Stretnutie otvorila nová referentka pre partnerskú spoluprácu v Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku Cornelia Wolf. Úvodnú pobožnosť mal jeden z členov tohto výboru - Gerhard Schubert, zástupca synody Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku, aktívne za angažovaný v oblasti Trojpartnerstva.

Riaditeľ GBÚ Dušan Vagaský vo svojej prezentácii predstavil najdôležitejšie témy, ktoré v súčasnosti rezonujú v našej cirkvi a pozval zástupcov partnerských cirkví z Württemberska a zo Stredného Nemecka na III. evanjelické cirkevné dni do Lučenca. V diskusii potom zodpovedal na početné otázky z pléna.
Riaditeľ ED vo svojom vystúpení sa vrátil k minuloročným Študijným dňom Trojpartnerstva, ktoré boli venované 20. výročiu obnovenia činnosti ED a priblížil najdôležitejšie úlohy, ktoré ED očakávajú v roku 2012.
Marcela Kmeťová informovala o priebehu a výsledkoch realizácie projektov financovaných z fondu na zachovanie Božieho stvorenstva.

Stretnutie bolo charakteristické výrazným záujmom všetkých zúčastnených o spoluprácu v rámci Trojpartnerstva. Mnohé zaujímavé témy a získané skúsenosti sa dajú využiť na ďalšie zefektívnenie tejto práce.