Zamestnanci biskupských úradov sa stretli

Tradičné predvianočné stretnutie zamestnancov biskupských úradov ECAV na Slovensku sa uskutočnilo tentoraz na Generálnom biskupskom úrade v Bratislave 13. 12. 2010. Pracovníkov biskupských úradov pozdravil aj brat generálny dozorca Pavel Delinga.
V tomto adventnom prípravnom čase sme v Bratislave privítali pracovníkov biskupských úradov ECAV na Slovensku zo Zvolena aj z Prešova. Vlani sme sa všetci stretli v Prešove a predvlani zas vo Zvolene.

V modlitebni na GBÚ sa pred spoločným obedom konala pobožnosť, na ktorej brat generálny biskup Miloš Klátik poslúžil kázňou slova Božieho na text 1Tim 1, 15: „Je to verná reč a zaslúži si, aby ju všetci prijali: Ježiš Kristus prišiel na svet, aby spasil hriešnikov. Medzi nimi som ja prvý.“ Brat generálny biskup na úvod privítal všetkých hostí aj domácich a vyjadril radosť z toho, že sme sa dnes všetci mohli stretnúť v jednom spoločenstve. Poprial všetkým prítomným, aby ich vnútro napĺňala radosť z tohto spoločenstva, ale predovšetkým radosť z Pánovho príchodu, ktorú nám prináša advent.
V kázni brat generálny biskup zdôraznil, že „advent ako čas prípravy k Vianociam nám pripomína tú najväčšiu - prelomovú časť svetových dejín. Skutočne sa splnilo to, čo otcovia čakali, čo proroci žiadali, o čom Písmo svedčilo (ES 10, 2). Noc pokročila, deň sa priblížil (R 13, 12). Prišiel Ten, u ktorého nájde pomoc, každý veriaci a kajúci človek. Preto, tak, ako hovorí Ján Krstiteľ: Čiňme pokánie, lebo sa priblížilo kráľovstvo nebeské. Pripravujme Pánovi cestu vo svojom srdci, vo svojej rodine, vo svojom cirkevnom zbore v cirkvi“.

Počas príjemného posedenia a vzájomných rozhovorov si pracovníci biskupských úradov pozreli aj zostrih z vystúpení našich i zahraničných spevokolov na oslavách 400. výročia konania Žilinskej synody začiatkom júla 2010 na Mariánskom námestí v Žiline, čím si pripomenuli aj túto významnú udalosť v dejinách našej evanjelickej cirkvi.