Z valného zhromaždenia ZED v L. Mikuláši

V Evanjelickej spojenej škole v Liptovskom Mikuláši sa 19. septembra 2016 konalo už druhé tohtoročné valné zhromaždenie ZED. Zúčastnilo sa na ňom vyše 70 duchovných.
Valné zhromaždenie bolo programovo pokračovaním valného zhromaždenia, ktoré sa konalo v apríli tohto roku v Táloch. Prítomných privítal a zhromaždeniu predsedal Daniel Midriak, predseda ZED a farár vo Svite.

Po úvodnej pobožnosti, ktorú mal tajomník ZED Martin Zaťko, farár vo Švábovciach, zasadnutie pokračovalo schvaľovaním rokovacieho poriadku, ktorý združenie doteraz nemalo k dispozícii. Rokovanie prebiehalo v tvorivej atmosfére. Po schválení rokovacieho poriadku sa duchovní venovali súčasnej situácii v cirkvi. V pokojnom duchu hovorili o pálčivých témach, ktoré ich trápia. Diskusia bola otvorená, ale pokojná napriek tomu, že hovorili o vážnych a ťaživých otázkach. V rámci diskusie sa vrátili aj do minulosti, konštatovali stálu potrebu konať pokánie kvôli doteraz nevyznaným hriechom a nevyhli sa ani posledným kauzám, ktoré otriasali cirkvou vo vnútri aj v svetských médiách. Zaoberali sa i otázkami vzájomnej dôvery a posilňovania v službe na Pánovej vinici, za ktorú nesú zodpovednosť.