Z valného zhromaždenia ZED 2015

V pondelok 20. apríla 2015 sa v priestoroch hotela Partizán na Táľoch konalo Valné zhromaždenie Združenia evanjelických duchovných (ZED).
Okrem obvyklých správ predsedu ZED, podpredsedov, pokladníka a revíznej komisie sa valné zhromaždenie zaoberalo aj problematikou zriadenia novej mládežníckej organizácie ZEM. Duchovní vyzvali predsedníctvo cirkvi, aby sa ešte pokúsilo rokovať s predstaviteľmi existujúceho Spoločenstva evanjelickej mládeže o zlepšení vzájomných vzťahov a spolupráce. Valné zhromaždenie výraznou väčšinou odmietlo aj návrh nového cirkevného zákona o vzniku, zmene, prerušení a skončení duchovenskej služby v ECAV a odporúča jeho prepracovanie.

Nakoľko sa počas rokovania vzdal svojej funkcie doterajší predseda ZED Jaroslav Matys, konali sa voľby nového predsedu, ktorým sa stal Daniel Midriak, farár v CZ ECAV Svit.