Z rokovania Vedeckej rady SLZ

Dňa 12. októbra 2015 sa vo Wittenbergu konalo rokovanie Vedeckej rady SLZ, ktorého sa zúčastnil aj generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik ako jej riadny člen.
Rada sa na svojom rokovaní zaoberala deviatimi bodmi. Jedným z nich bola správa o činnosti Centra SLZ, ktoré sa nachádza vo Wittenbergu. V správe zazneli informácie o spolupráci centra s mestom Wittenberg, miestnymi cirkvami či organizáciami, ktoré pôsobia vo Wittenbergu.

Centrum SLZ vo Wittenbergu koordinuje viacero projektov, napríklad projekt Lutherovej záhrady, ako aj medzinárodné semináre a sprostredkovanie návštev miest a múzeí spojených s Martinom Lutherom. V Lutherovej záhrade je momentálne zasadených 289 stromov. Zasadili ich zástupcovia 139 cirkví deviatich konfesií z 84 krajín.

Počas rokovania zazneli aj správy členov vedeckej rady. Generálny biskup Miloš Klátik informoval členov vedeckej rady o podujatiach, ktoré pripravuje naša cirkev pri príležitosti 500. výročia reformácie a 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra.

Foto: Plán Lutherovej záhrady