Z rokovania v Slovenskom rozhlase

Na rokovaní brata generálneho biskupa M. Klátika v Slovenskom rozhlase 24. 11. 2010 programového riaditeľa SRo Ľ. Machaja zastupoval pán Ľ. Kasala, poverený vedením Centra publicistiky SRo. Do jeho kompetencie patrí aj náboženské vysielanie SRo.
Brata generálneho biskupa sprevádzali brat generálny tajomník Ekumenickej rady cirkví Ladislav Krpala a sestra tajomníčka pre mediálnu komunikáciu GBÚ Edita Škodová.

Brat generálny biskup sa informoval o zámeroch Slovenského rozhlasu v oblasti náboženského vysielania. Pán Ľuboš Kasala uviedol, že vo februári síce chystajú drobné zmeny v programovej štruktúre SRo, tie sa však nijako nedotknú vysielania náboženských programov. Zdôraznil, že majú pozitívne ohlasy na vysielanie služieb Božích v rámci Kresťanskej nedele, ktoré majú veľmi dobrú počúvateľnosť. Pripravujú novú webovú stránku SRo, kde si bude možné mnohé relácie znovu vypočuť.

Pokiaľ ide o nedostatočné pokrytie niektorých oblastí na východnom Slovensku signálom SRo, odporučil na iné technické prostriedky (satelit, internet, káblová televízia), a zároveň sľúbil, že preverí medzery v pokrytí Slovenska signálom SRo. Odporučil aj podať z tohto titulu návrh na presun niektorých relácií na iný programový okruh.

Brat generálny biskup z titulu funkcie predsedu Ekumenickej rady cirkví v SR uviedol návrh zmluvy o vysielaní relácie „Ekuména vo svete“ na ďalších sedem rokov, ktorý potom konkretizoval brat generálny tajomník ERC Ladislav Krpala. Pán Kasala odporučil drobné zmeny v návrhu zmluvy a dal podnet na uvažovanie o miernej úprave obsahu aj formy tejto relácie smerom k poslucháčom.