Z rokovania Kontaktného výboru Trojpartnerstva

V Stuttgarte sa v sobotu 18. apríla 2016 konalo ďalšie zasadnutie Trojpartnerstva. Za ECAV na Slovensku sa na rokovaní zúčastnili generálny biskup Miloš Klátik a zastupujúci riaditeľ Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku Ján Gasper.
Na úvod rokovania generálny biskup poslúžil pobožnosťou na text z Prvého listu Jánovho 5, 1 – 4.

V rámci stretnutia Trojpartnerstva (Evanjelická krajinská cirkev vo Württembersku, Evanjelická cirkev v strednom Nemecku a Evanjelická cirkev a. v. na Slovensku) boli prednesené správy, v ktorých zazneli informácie o aktuálnom dianí v partnerských cirkvách a o prípravách na 500. výročie reformácie.

Generálny biskup Miloš Klátik informoval zúčastnených o podujatiach, ktoré sa v ECAV na Slovensku uskutočnili od minulého zasadnutia výboru. Prostredníctvom videoprezentácií predstavil pripravované V. evanjelické cirkevné dni, ktoré sa uskutočnia 6. – 8. júla 2016 v Békešskej Čabe, ako aj misijné podujatie pri príležitosti osláv 500. výročia reformácie pod názvom „Oslobodení Božou milosťou“. Generálny biskup srdečne pozval zahraničných partnerov na obidve tieto podujatia.

V ten istý deň mal brat generálny biskup aj rokovanie s bratom biskupom Frankom Otfriedom Julym a jeho osobným tajomníkom Georgom Eberhardom.

Členmi Trojpartnerstva sú Evanjelická krajinská cirkev vo Württembersku, Evanjelická cirkev v strednom Nemecku a Evanjelická cirkev a. v. na Slovensku.