Z rokovania vedeckej rady SLZ

Z rokovania  vedeckej rady SLZ

Dňa 17. októbra 2016 sa vo Wittenbergu konalo rokovanie vedeckej rady SLZ, na ktorom sa zúčastnil i generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik ako jej riadny člen.
Výbor sa na svojom rokovaní zaoberal ôsmimi bodmi. Jedným z bodov bola správa o činnosti Centra SLZ, ktoré sa nachádza vo Wittenbergu. V správe zazneli informácie o spolupráci centra s mestom Wittenberg, miestnymi cirkvami či rôznymi organizáciami, ktoré vo Wittenbergu pôsobia.

Výbor na zasadnutí prijal aj nového člena z Evanjelickej cirkvi v strednom Nemecku. Zosnulého člena Siegfrieda Kasparicka nahradila krajinský biskupka Ilse Junkermann.

Centrum SLZ vo Wittenbergu koordinuje viacero projektov, napríklad Lutherovu záhradu, medzinárodné semináre, či sprostredkúva záujemcov návštevu miest a múzeí spojených s Lutherom.

V Lutherovej záhrade boli aj v roku vysadené nové stromy, ktoré vysadilo 139 cirkví deviatich konfesií a 84 krajín. O záhrade je natočený aj film, ktorý je možné si pozrieť na stránke www.luthergarten.de. Od mája do septembra 2017 si budú môcť záujemcovia vo Wittenbergu pozrieť aj krátku výstavu o tejto záhrade.

Počas rokovania zazneli aj správy členov vedeckej rady. Generálny biskup Miloš Klátik informoval členov o podujatiach, ktoré pripravuje naša cirkev pri príležitosti 500. výročia reformácie a 200. výročia narodenia Jozefa Miloslava Hurbana.