Z konventu Myjavského seniorátu

Predsedníctvo Myjavského seniorátu zvolalo na nedeľu 27. marca 2011 výročný, účtovný a volebný seniorátny konvent. Vzácnymi a milými hosťami boli generálny biskup Miloš Klátik s manželkou Oľgou Klátikovou, ktorý sa v sobotu zúčastnil aj na rokovaní konventu Zvolenského seniorátu, a dištriktuálny dozorca Vladimír Daniš, rodák z Častkova.
Konvent sa konal v chráme Božom v Častkove, kde je cirkevný zbor pomerne malý, ale zato aktívny, a cirkevníci prijali 77 konventuálov s otvorenou náručou. Na úvodných službách Božích bol kazateľom námestný farár Ján Lichanec z Brezovej pod Bradlom. Kázal na text Iz 50, 4 - 9.

Konventu predsedal námestný seniorátny dozorca Štefan Ružička. Podrobnú správu za predchádzajúce obdobie podal senior MYS Juraj Šefčík. Krátko v nej zhodnotil všetky zbory seniorátu a aktivity v nich vykonávané.

Brat generálny biskup Miloš Klátik vo svojom príhovore poďakoval všetkým za prácu v CZ, predovšetkým neordinovaným, ktorí všetky činnosti v zboroch vykonávajú v rámci svojho voľného času. Vyzval k práci s mládežou a pochvalne hodnotil všetkých, ktorí sa aktívne venujú deťom a mládeži. Ochotne zodpovedal na otázky, ktoré mu boli položené.

Po bohatej rozprave nasledovali doplňujúce voľby do cirkevných orgánov. Konvent bol ukončený modlitbou a piesňou Hrad prepevný.