Z inaugurácie prezidenta SR

Pri príležitosti inaugurácie nového prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku nedeľu 15. júna 2014 sa uskutočnila ekumenická bohoslužba v Katedrále sv. Martina v Bratislave.
Na úvod zaznel hymnus k Duchu Svätému ako prosba o dary Ducha Svätého. V rámci služieb Božích, ktoré viedol bratislavský arcibiskup a predseda Konferencie katolíckych biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský, vystúpil s príhovorom aj dištriktuálny biskup Milan Krivda, zástupca Miloša Klátika, generálneho biskupa ECAV na Slovensku a predsedu Ekumenickej rady cirkví v SR.

V príhovore povedal, ľudia očakávajú od nového prezidenta , aby bol pre nich vzorom hodným nasledovania, a budú konfrontovať jeho slová s tým, ako sám žije. Ubezpečil pána prezidenta, že kresťania sa budú za neho modliť a prosiť Pána Boha, aby mu pomáhal v náročnom úrade prezidenta republiky. "Prajeme vám v mene všetkých cirkví zastúpených v Ekumenickej rade cirkví aj mene ECAV na Slovensku, aby vás Trojjediný Pán Boh ochraňoval, sprevádzal, dával svoju múdrosť zhora pre správne rozhodnutia, aby ste vnímali jeho moc a vedenie vo vašom živote. Vyprosujeme vám zdravie, lásku, Boží pokoj, ktorý prevyšuje každý rozum,“ povedal brat biskup na záver príhovoru.

Na ekumenickej bohoslužbe, ako i na inauguračnej schôdzi Národnej rady SR v priestoroch Slovenskej filharmónie, kde Andrej Kiska vložil do rúk predsedníčky Ústavného súdu SR Ivety Macejkovej ústavou predpísaný sľub a ujal sa funkcie prezidenta Slovenskej republiky, a na večernej recepcii sa zúčastnil generálny dozorca ECAV na Slovensku Imrich Lukáč.

Foto: www.prezident.sk