Výročné zasadnutie AGDE

V dňoch 22. – 24. októbra 2013 sa v školiacom stredisku Agapé vo Svätom Jure stretli zástupcovia Pracovného spoločenstva diasporálnych diel v Európe (AGDE).
Skupinu 14 účastníkov z Rakúska, Nemecka, Česka, Poľska, Rumunska a zo Švajčiarska privítal a rokovanie viedol predseda tejto pracovnej skupiny generálny biskup Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku Miloš Klátik.

Na stretnutí zazneli výročné správy členských civkví, popis a vyhodnotenie projektov a doterajšej spolupráce. Účastníci zasadnutia sa zhodli na tom, že práca s Rómami a podporovanie projektov na ich integráciu je téma, ktorá trápi všetky krajiny východnej Európy. Najdôležitejším bodom programu bola diskusia o prípadnej možnej kooperácii tejto pracovnej skupiny so Spoločenstvom evanjelických cirkví v Európe (GEKE).