Turnaj o pohár generálneho biskupa 2017

V sobotu 21. októbra 2017 sa v športovej hale v Giraltovciach uskutočnil už 9. ročník celoslovenského futbalového turnaja o pohár generálneho biskupa. Získalo ho mužstvo zo Stredných Plachtiniec.

Najlepšie futbalové mužstvá z Východného i Západného dištriktu sa opäť zišli, aby si zmerali sily a zabojovali o putovný pohár generálneho biskupa. Východný dištrikt zastupovalo mužstvo zo Soli a domáce mužstvo z Giraltoviec. Západný dištrikt mali zastupovať mužstvá z CZ Poniky a Stredné Plachtince ako 1. a 2. víťazné mužstvo z dištriktuálneho futbalového turnaja Západného dištriktu. Mužstvo z Poník však s

voju účasť z technických dôvodov odvolalo, takže v turnaji sa stretli tri mužstvá: Soľ, Giraltovce a Stredné Plachtince. Tajomník GBÚ pre misiu Štefan Kiss v úvodnom príhovore privítal generálneho biskupa Miloša Klátika i všetkých hostí a športovcov a zamyslením nad slovom Božím a modlitbou futbalový turnaj otvoril. Rozhodca Martin Končár spresnil pravidlá a športové zápolenie sa začalo.

V prvom zápase sa stretlo mužstvo zo Stredných Plachtiniec s mužstvom zo Soli, ktoré tento zápas prehralo. Nasledovalo stretnutie hráčov zo Soli a z Giraltoviec, ktoré sa skončilo remízou, a napokon si zmerali sily mužstvá Stredné Plachtince a Giraltovce, ktoré Plachtinciam tiež podľahli. Súčet bodov ukázal, že suverénnym víťazom turnaja sa po prvýkrát stali Stredné Plachtince.
Generálny biskup ECAV Miloš Klátik na záver odovzdal putovný pohár, ktorý vďaka víťazstvu Stredných Plachtiniec opäť ostal v Západnom dištrikte. Hráči zo Stredných Plachtiniec si prevzali aj pohár a medaily za 1. miesto. Ocenenie za 2. miesto si prevzalo mužstvo zo Soli a ocenenie za 3. miesto dostali hráči z Giraltoviec. Ocenení boli aj jednotlivci, a to najlepší hráč, ktorým sa stal Miloš Mitaľ z Giraltovie, najlepší strelec, ktorým bol Nico Páriš zo Stredných Plachtiniec, a cenu za najlepšieho brankára získal Michal Jenčo zo Soli.

Aj v tento deň sme mohli prijať Božie požehnanie, ktoré preniká nielen do duchovného života človeka, ale do každej jeho činnosti – teda aj do športu. Stretli sme sa ako bratia v Kristovi Ježišovi, a tak sa i tento turnaj niesol v duchu bratského spoločenstva na oslavu nášho Pána Ježiša Krista. Nech je Jeho meno oslávené vo všetkom, čo v živote robíme.

Štefan Kiss, tajomník GBÚ pre vzdelávanie a misiu, misia(at)cav.sk | 31.10.2017

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart