Svätodušné sviatky v Rimavskej Sobote

Počas tohtoročných svätodušných sviatkov sme si na službách Božích v CZ ECAV Rimavská Sobota pripomenuli aj striebornú konfirmáciu. Slávnostným kazateľom slova Božieho bol generálny biskup Miloš Klátik.
Brat generálny biskup Miloš Klátik vo svojej kázni vyzdvihol poslanie cirkvi a jej dôležitú úlohu v súčasnej dobe. Cirkev na svätodušné sviatky slávi svoje narodeniny a jubilejní konfirmandi po mnohých rokoch slávili to, že zotrvali verne v našej cirkvi.Na záver kázne generálny biskup povzbudil všetkých domácich viery slovami:
„Len slobodní kresťania, ktorí podľa svojej viery aj žijú, môžu byť základom živých a slobodných cirkevných zborov. Len živé a slobodné cirkevné zbory môžu byť pevnými kameňmi na duchovnej stavbe cirkvi. Takým nech aj tento cirkevný zbor v Rimavskej Sobote. Duch Svätý, ktorý spôsobil veľké veci na Letnice v Jeruzaleme, je mocný a stále koná.A tak prosme Ducha Svätého, aby pod Jeho pôsobením aj naša drahá evanjelická cirkev aj v našom prostredí bola vždy živou a slobodnou cirkvou.“

Služby Božie boli dvojjazyčné - slovenské a maďarské. Domáca zborová farárka Viktória Lisáková mala príhovor v maďarskom jazyku. Jubilantov pozdravil spevokol z Gemera, žiaci z Evanjelickej základnej školy Zlatice Oravcovej v Rimavskej Sobote a domáci zborový spevokol.

Pre 66 jubilantov cirkevný zbor pripravil spomienkové plakety, ktoré im majú pripomínať sľub vernosti. Sme radi, že aj takýmto stretnutím môžeme motivovať a povzbudzovať našich cirkevníkov a pripomenúť im dôležitosť ich služby v našej cirkvi.