Stretnutie so starostkou Tatianou Rosovou

S Tatianou Rosovou, starostkou mestskej časti Bratislava-Staré Mesto a poslankyňou NR SR, rokoval generálny biskup M. Klátik 1. 3. 2011 v prítomnosti hlavnej ekonómky GBÚ M. Stašiniakovej a tajomníčky pre mediálnu komunikáciu E. Škodovej.
Brat generálny biskup zablahoželal Tatiane Rosovej k zvoleniu do funkcie starostky mestskej časti, na území ktorej sa nachádza Generálny biskupský úrad ECAV na Slovensku, najväčší kostol v Bratislave – Veľký evanjelický kostol – aj evanjelické cirkevné školy. Odovzdal jej publikácie o našej cirkvi vydané v poslednom období a pripomenul dobrú spoluprácu s mestskou časťou pri organizácii medzinárodného podujatia – Stretnutia kresťanov šiestich národov Bratislava 2008. Pani starostku okrem iného informoval aj o zámere komplexne riešiť otázku evanjelických cirkevných škôl v Bratislave spolu s ich zriaďovateľom – Západným dištriktom a v spolupráci so županom Bratislavského samosprávneho kraja Pavlom Frešom. Prihovoril sa za podporu projektov našej cirkvi s misijným a kultúrnym rozmerom pri schvaľovaní rozpočtu mestským zastupiteľstvom a ponúkol možnosť propagácie mesta prostredníctvom ich propagačných materiálov, ktoré môžeme ponúkať v rámci našich podujatí.

Pani starostka hovorila s bratom biskupom aj o svojich plánoch v novej funkcii a jej prepojení s prácou poslanca NR SR, o novej organizačnej štruktúre, ktorá práve vstupuje do platnosti a mala by zefektívniť činnosť staromestských orgánov. Medzi kľúčové problémy zaraďuje otázku parkovania, mestskej hromadnej dopravy, ďalej chce riešiť oblasť zelene, parkov, detských ihrísk, verejných športovísk a poriadku s cieľom zlepšiť kvalitu života v Starom Meste.

Na záver návštevy brat generálny biskup pozval pani starostku ako poslankyňu NR SR na slávnosti v rámci Podunajskej vlny mieru do Komárna 20. marca 2011.