Stretnutie kresťanov v Drážďanoch 2011

V Prahe sa 30. 9. – 1. 10. 2010 konalo ďalšie stretnutie zástupcov strednej a východnej Európy k prípravám 33. nemeckých evanjelických cirkevných dní (Kirchentag) v roku 2011 v Drážďanoch. Ich súčasťou bude i Stretnutie kresťanov v nadväznosti na Bratislavu 2008.
Mottom Kirchentagu je biblický verš Mt 6, 21: „... tam bude aj tvoje srdce“. Za ECAV na Slovensku sa na prípravnom stretnutí zúčastnila tajomníčka pre zahraničie GBÚ Marcela Kmeťová.

Cieľom stretnutia bolo predstavenie konceptov jednotlivých podskupín, do ktorých sú členovia tohto prípravného výboru zaradení. Spolu ich je šesť: 1. Partnerstvá, 2. Hospodárstvo a sociálne pomery, 3. Cirkev a štát, 4. Transformácia: politická, hospodárska, spoločenská, 5. Ekuména, 6. Postoj k dejinám.

Okrem toho sa diskutovalo a vylepšoval ďalší program Kirchentagu, ako napr. kultúrny program, záverečné podujatia, Večera Pánova, prihlásenie účastníkov, tlmočenie na sprievodných podujatiach, ponuky mládežníckeho centra...

V rámci Kirchentagu 2011 sa bude konať „Stretnutie kresťanov“, ktoré bude nadväzovať na posledné, ktoré sa konalo v Bratislave 2008.