Služby Božie EL a EZŠ v Bratislave

Žiaci, študenti a pedagógovia Evanjelického lýcea a Evanjelickej základnej školy v Bratislave sa 22. 12. 2011 zišli vo Veľkom kostole na Panenskej ul. na službách Božích pred Vianocami a zimnými prázdninami.
Kázňou slova Božieho na text F 4, 4 „Radujte sa v Pánovi vždy! Opakujem radujte sa!“ poslúžil brat generálny biskup Miloš Klátik. Vysvetlil, že apoštol Pavel tieto slová o radosti myslel inak, ako radosť bežne chápu deti pred Vianocami a prázdninami – „nešlo mu len o radosť na pár dní, ale o radosť v srdci, vo vnútri človeka, ktorá trvá stále“, teda o radosť, ktorá je spojená s narodením Pána Ježiša Krista, Spasiteľa sveta. Generálny biskup zdôraznil, že „Pán Ježiš sa nenarodil preto, aby nás potešil len na chvíľu cez Vianoce, ale preto, aby naplnil naše srdcia radosťou na celý život. Pamätajme na to a radujme sa v Pánovi vždy... Nech aj tieto sviatky prinesú všetkým nám veľkú radosť, ktorú anjel zvestoval pastierom v Betleheme“.

Na službách Božích liturgovali sestry duchovné správkyne EL a EZŠ Eva Kolesárová a Karolína Konopeusová, a americká lektorka Kara Propst, B. A., intern pastor. S programom vystúpili žiaci 2. ročníka EZŠ a spevokol Evanjelického lýcea pod vedením Ivany Sabanošovej, M. M.