Seniorálna pastorálna konferencia NOS

Mrazivého 10. februára 2012 sa v CZ Malé Zlievce konala seniorálna pastorálna konferencia duchovných Novohradského seniorátu. Zúčastnili sa na nej aj brat generálny biskup Miloš Klátik s manželkou.
Biblickým základom rannej pobožnosti v malozlievskom chráme Božom, kde sa spoločenstvu oltárnych bratov a sestier prihovoril domáci námestný farár Matej Alcnauer, boli slová Mt 13, 24 − 30.

Brat generálny biskup následne v zasadačke obecného úradu, kde sa konalo zasadanie SPK vďaka dobrým vzťahom s vedením obce, prezentoval pripravovanú publikáciu Cestou viery. Detailne predstavil aj stále veľmi aktuálnu tému financovania cirkvi, jej historický vývoj i momentálny stav a prognózu vo vzťahu k štátu.

V rámci diskusie k obom informačne a obsahovo hutným témam informoval brat senior NOS Jaroslav Ďuriš aj o činnosti Komisie pre reštrukturalizáciu cirkvi, ktorej je predsedom. Hovorilo sa i o prípravách na blížiace sa III. ECD, ktoré sa budú konať v Lučenci, a konferencii zahraničných evanjelických Slovákov, ktorá im bude predchádzať a uskutoční sa vo Veľkom Krtíši.

Diskusia a rozhovory v príjemnej atmosfére pokračovali až do popoludňajších hodín, pričom tajomstvo tejto atmosféry nám historicky vysvetlil brat farár Ján Ďurov, keď rád zdôraznil, že v Novohrade sme vždy boli bratmi (dnes aj sestrami). A tak i za toho požehnané stretnutie a rokovanie patrí naša vďaka Pánu Bohu.

Brat generálny biskup hovoril s našimi duchovnými aj 27. februára na SPK Hontianskeho seniorátu.