Rokovanie so štátnym tajomníkom SR MK

Generálny biskup ECAV na Slovensku Miloša Klátik sa 30. júna 2016 zúčastnil na pracovnom obede so štátnym tajomníkom Ministerstva kultúry Slovenskej republiky Igorom Adamcom.
Okrem generálneho biskupa sa na pracovnom obede a následnom rokovaní zúčastnili bratislavský arcibiskup – metropolita a predseda Konferencie (katolíckych) biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský, biskup Reformovanej kresťanskej cirkvi v SR László Fazekas, prešovský arcibiskup a metropolita Gréckokatolíckej cirkvi v SR Ján Babjak, prešovský arcibiskup a metropolita Pravoslávnej cirkvi na Slovensku Rastislav a predseda Ústredného zväzu Židovských náboženských obcí Igor Rintel.

Mgr. Igor Adamec bol 30. marca 2016 vymenovaný do funkcie štátneho tajomníka a do jeho okruhu zodpovednosti patria aj cirkvi. Pán štátny tajomník predstavil zástupcom cirkví svoje priority, medzi ktoré patrí úprava vzťahu medzi cirkvami a štátom. Avizoval bilaterálne stretnutia na jeseň 2016.

Na záver stretnutia Igor Adamec prijal pozvanie na stretnutie predstaviteľov cirkví, ktoré sa bude konať v októbri 2016 na Generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku.