Rokovanie ECAV a EPS s ministrom obrany

Rokovanie  ECAV a EPS s ministrom obrany

Návštevou Ministerstva obrany Slovenskej republiky 22. februára 2011 zavŕšil generálny biskup ECAV a predseda Ekumenickej rady cirkví v SR Miloš Klátik sériu návštev v silových rezortoch.
Miloš Klátik spolu s riaditeľom GBÚ Dušanom Vagaským predstavil ministrovi obrany SR Ľubomírovi Galkovi generálneho duchovného Ústredia EPS v Ozbrojených silách a Ozbrojených zboroch v SR mjr. Miroslava Táborského a pozval ho na jeho slávnostné uvedenie do úradu, ktoré sa uskutoční 23. marca 2011 v Malom evanjelickom kostole na Panenskej ulici v Bratislave.

V pracovnom rozhovore brat generálny biskup predostrel ministrovi obrany viaceré témy týkajúce sa duchovnej služby v Ozbrojených silách SR. Prediskutovali stále otváranú otázku nosenia zbraní duchovnými ekumenickej pastoračnej služby v zahraničných misiách, ako aj hodnostného označovania duchovných a vyjadrili záujem o účasť duchovných na všetkých domácich a zahraničných aktivitách Ozbrojených síl SR.

Predstavitelia cirkví a ekumenickej pastoračnej služby sú vďační, že Ministerstvo obrany SR ako zriaďovateľ Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a OZ SR je garantom jeho ďalšieho rozvoja a vytvára priaznivé podmienky pre misijnú službu registrovaných cirkví v ozbrojených silách.

Foto: Pavol Vitko