Pripravuje sa stretnutie v Drážďanoch

V dňoch 21. – 22. januára 2010 sa generálny biskup Miloš Klátik spolu s riaditeľom GBÚ Dušanom Vagaským zúčastnili na zasadnutí medzinárodnej prípravnej skupiny Stretnutia kresťanov Drážďany 2011.
Na zasadnutí v Meissene boli prítomní zástupcovia všetkých cirkvi zapojených do prípravy tohto stretnutia kresťanov šiestich krajín Európy. V budúcom roku ho bude organizovať Evanjelická luteránska krajinská cirkev v Sasku, a to v Drážďanoch v rámci 33. nemeckých evanjelických cirkevných dní (Kirchentag) v dňoch 1. až 5. júna 2011.

Generálny biskup pri tejto príležitosti rokoval aj s biskupom Evanjelickej krajinskej cirkvi v Sasku Jochenom Bohlom a o. i. mu sprostredkoval skúsenosti našej cirkvi s organizovaním stretnutia kresťanov, ktoré sa v roku 2008 konalo v Bratislave. Na stretnutí s biskupom Bohlom za zúčastnil aj brat biskup Sliezskej cirkvi evanjelickej a. v. v ČR Stanislav Piętak.

Viac: www.landeskirche-sachsen.de/13247.html