Predsedníctvo ECAV s dozorcami a kurátormi

V Liptovskom Ondreji v sobotu 6. apríla 2013 privítal brat seniorálny dozorca Ing. arch. Ondrej Mrlian vyše 60 účastníkov stretnutia zborových dozorcov a kurátorov Liptovsko-oravského seniorátu a členov HV LOS s Predsedníctvom ECAV na Slovensku.
Účastníci si vypočuli prednášku brata generálneho biskupa Dr. Miloša Klátika, PhD., na tému hospodárenia a financovania v ECAV, a to tak v minulosti, ako aj v súčasnosti, ako aj na tému vzťahov medzi cirkvami a štátom. Prítomným sa prihovoril aj generálny dozorca MUDr. Imrich Lukáč, CSc.

V popoludňajšej diskusii prejavili prítomní záujem o rozhovory, ktoré prebiehajú medzi jednotlivými cirkvami navzájom, ako aj medzi cirkvami a štátom o spôsobe financovania cirkví. Brat generálny biskup vysvetlil, ako došlo k rozhodnutiu vykonať súpis cirkevného majetku. Odpovedal aj na otázku, ako si predsedníctvo predstavuje prácu dozorcov a kurátorov v cirkevných zboroch. Hovorilo sa aj o výsledkoch sčítania ľudu v roku 2011 či mediálnej prezentácii cirkvi – zriaďovaní webových stránok, internetovej televízii.

Stretnutie bolo prvým v takomto zložení a podľa ohlasov zúčastnených splnilo cieľ a účel aj vyvolalo chuť po vzdelávaní a vzájomnom povzbudzovaní sa vo viere, utužovaní vzájomných vzťahov medzi cirkevnými zbormi v senioráte, ale prispelo aj k posilňovaniu vedomia spolupatričnosti v celej cirkvi.