Posvätenie základného kameňa v Hainburgu

Posvätením základného kameňa 18. júna 2010 sa začala stavba nového evanjelického kostola v Hainburgu. Na slávnosti prehovoril aj brat generálny biskup Miloš Klátik.
Na slávnosti posvätenia základného kameňa sa zúčastnil superintendent Paul Weiland, župan Dr. Erwin Pröll, architekt Wolf D. Prix, ako aj zastupujúci predseda mestského zastupiteľstva Bratislavy Martin Berta a iní hostia.
Kostol v Hainburgu má byť posvätený už začiatkom roka 2011.

Pre superintendenta Paula Weilanda je tento kostol „znakom zmierenia a znakom spoločenstva ľudí“. Ďalej povedal, že kostol ako „charakteristický znak“ a „znak pravdy“ bude stáť v centre mesta na mieste niekdajšieho martinského kostola.

Brat generálny biskup Miloš Klátik v príhovore zdôraznil, že nový Kostol Dr. Martina Luthera bude „spojovacou časťou medzi evanjelickými zbormi rôznych krajín“.

Hainburg patrí k evanjelickému cirkevnému zboru Bruck an der Leitha – Hainburg an der Donau, ktorý má okolo 1800 členov. Asi 500 z nich žije v regióne Hainburgu.