Posledná rozlúčka so sestrou farárkou Petrou Rollerovou

V Ulme sa 7. apríla 2010 konala posledná rozlúčka so sestrou farárkou Petrou Rollerovou, na ktorej sa zúčastnili aj generálny biskup Miloš Klátik s manželkou Oľgou a predseda Združenia evanjelických duchovných Jaroslav Matys.
Petra Rollerová, dlhoročná zborová farárka v cirkevnom zbore v Ulme-Böfingene, skonala po dlhej, ťažkej chorobe vo veku 50 rokov.

Sestra farárka Rollerová bola okrem iného aj koordinátorkou pre ECAV na Slovensku ohľadom zahraničnej pomoci z farárskeho spolku Württemberskej cirkvi. Cirkevný zbor v Ulme-Böfingene, kde pôsobila ako zborová farárka, mal dlhoročné partnerstvo s Cirkevným zborom CZ ECAV Bratislava-Petržalka, kde brat generálny biskup s manželkou Oľgou pôsobili ako zboroví farári vyše dvadsať rokov.