Pokračujeme v energetickom manažmente

Na BÚ VD a ZD v Prešove a vo Zvolene sa 11. a 13. 11. 2010 konali školenia energetického manažmentu. Viedol ich E. Müller z partnerskej cirkvi vo Württembersku, ktorého 9. 11. na GBÚ prijal brat generálny biskup Miloš Klátik. Na stretnutí sa zúčastnil i zástupca enviromentálneho inštitútu Andrej Vilin, ktorý ponúkol našej cirkvi spoluprácu.
Cieľom školenia, na ktorom participovali aj poverení zástupcovia za našu cirkev - bratia Radovan Gdovin a Horst Glatz, bolo informovať záujemcov z našej cirkvi o tom, ako prakticky zaviesť energetický manažment v cirkevných zboroch, keďže sme ako kresťania zodpovední nielen za človeka, ale aj za celé stvorenstvo a za to, ako sa oň vieme starať. Brat Eberhard Müller, ktorého po Slovensku sprevádzala sestra Marcela Kmeťová, zdôraznil, že na to potrebujeme aj pomoc druhých ľudí, a ochotne odpovedal na položené otázky.

Na úvod školenia sa účastníkom prihovorili bratia dištriktuálny biskupi – v Prešove brat biskup Slavomír Sabol a vo Zvolene brat biskup Milan Krivda, ktorí v úvodnej pobožnosti zdôraznili teologický význam ochrany Božieho stvorenstva.

Niektorí účastníci školenia sa podelili aj so svojimi doterajšími skúsenosťami s odpisovaním energetických údajov. Na záver stretnutia v Prešove i vo Zvolene účastníci prejavili záujem pokračovať v práci v tejto oblasti.