Podunajská vlna mieru sa blíži

Ďalšie stretnutie prípravného tímu projektu „DonauFriedensWelle“ – Podunajská vlna mieru sa konalo 24. – 25. januára 2011 v Stuttgarte.

Na Slovensko sa Podunajská vlna mieru dostane v marci 2011. Hlavné služby Božie sa uskutočnia 20. marca 2011 v Ev. a. v. kostole v Komárne.
Cieľom zasadnutia bolo prerokovať organizáciu hlavných zhromaždení v Rakúsku, na Slovensku, v Maďarsko a Rumunsko, ako aj príprava záverečného zhromaždenia, ktoré sa uskutoční 2. júla 2011 v Neu Ulme/Ulme. Stretnutie tímu pozdravil aj biskup Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku Frank Otfried July.

Na rokovaní sa zúčastnili hlavný organizátor uvedeného projektu z Bavorska Heinz Dunkenberger-Kellermann, konateľ Spolku Gustáva-Adolfa z Württemberska Ulrich Hirsch, Ulrich Hoffmann z Pracovného spoločenstva kresťanských cirkví v Ulme (ACK Ulm) a sestra farárka z Ulmu Tabea Frey, ako aj ďalší zástupcovia takmer všetkých zúčastnených krajín, a to z Württemberska Frank Dettinger a Johanna Werner, ktorá je zároveň novou spolupracovníčkou v tomto tíme, z Bavorska Claudia Dunckern, z Maďarska Marta Pinter, z Rumunska Dietrich Galter a z ECAV na Slovensku tajomníčka pre zahraničie Marcela Kmeťová.

Vlna služieb Božích v rámci podujatia „DonauFriedensWelle“ – Podunajská vlna mieru poputuje vo februári 2011 do Rakúska, v marci 2011 na Slovensko, v apríli 2011 do Maďarska a v máji 2011 sa dostane do Rumunska. V uvedenom časovom rozpätí sa uskutočnia služby Božie na tému mieru a pokoja v čo najväčšom počte cirkevných zborov v danej krajine.

Na Slovensko sa Podunajská vlna mieru dostane v marci 2011. Hlavné služby Božie sa uskutočnia 20. marca 2011 v Evanjelickom a. v. kostole v Komárne.

Veríme, že sa do tohto podujatia v marci 2011 v hojnom počte zapoja aj ďalšie cirkevné zbory ECAV na Slovensku.