Po kaplánskych skúškach 2014

Kaplánske skúšky sa konali 1. júla 2014 na Generálnom biskupskom úrade. Predchádzal im pohovor so Zborom biskupov ECAV na Slovensku. Na kaplánske skúšky sa prihlásilo 5 absolventov EBF UK, ktorí ukončili štúdium v magisterskom odbore evanjelická teológia. Skúšky úspešne absolvovalo všetkých 5 uchádzačov.
Kandidáti absolvovali písomnú skúšku na tému „Spišskopodhradská synoda, jej význam a odkaz pre dnešok“. Úspešné vypracovanie písomnej práce bolo podmienkou pre pripustenie k ústnej skúške.

Ústnu skúšku vykonali uchádzači pred komisiou. Komisii predsedal brat generálny biskup ECAV doc. PhDr. Miloš Klátik, PhD., ktorý skúšal dogmatiku. Členmi skúšobnej komisie boli biskup ZD ECAV Mgr. Milan Krivda (poriadok služieb Božích), biskup VD ECAV Mgr. Slavomír Sabol (praktická exegéza), Mgr. Rastislav Stanček (Malý katechizmus), PaedDr. Mgr. Jaromír Šuma (cirkevné právo), Mgr. Ivan Mucha (znalosť Biblie) a doc. Mgr. art. Anna Predmerská (liturgický spev).

Kaplánske skúšky úspešne ukončili a prevzali si svedectvo o kaplánskej skúške, ktoré ich oprávňuje byť ordinovanými za kňaza Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku: Svetlana Bodnárová, Andrea Kurčík, Michal Meliško, Jakub Pavlús, Soňa Pichnarčíková.

Slávnosť ordinácie novokňazov sa uskutoční 26. júla 2014 v Evanjelickom a. v. chráme Božom v Prešove o 10.00 hod.

Ordinovaným bratom a sestrám prajeme pevnú vieru, lásku, nádej a Božie požehnanie pre ich službu v cirkvi.