O sviatostiach na MoS v Herľanoch

Modlitebné spoločenstvo ECAV na Slovensku už 14-krát pripravilo biblicko-rekreačný týždeň v Herľanoch na východe Slovenska. Téma Sviatosti je v našej cirkvi neprestajne aktuálna, potrebujeme sa v nej vyučovať a vysvetľovať si jej zmysel i poriadok.
V termíne 10. – 14. 10. 2011 sa v Herľanoch zišlo do 100 záujemcov z celého Slovenska, aby počúvali prednášky a potom sa svojimi osobnými otázkami k téme zapájali do diskusie.

Prvé dve prednášky – O sviatostiach ako prostriedkoch Božej milosti a O Krste svätom – mal Michal Klus, farár z českého Třinca. Prednášky boli kvalitné, o čom svedčila bohatá a náročná diskusia. Tretiu prednášku – o Večeri Pánovej – pripravil košický farár Ondrej Kolárovský a poslednú prednášku – o manželstve – Dušan Cina, riaditeľ BÚ VD ECAV. Semináre sa venovali konfirmácii, spovedi, rozvodu a dejinám Ochranovskej misie.

Účastníci navštívili aj kostol v Kysaku, kde si vypočuli kázeň domáceho farára Jaroslava Petra. V programe služieb Božích vystúpil domáci spevokol, ale aj spevokol poskladaný z účastníkov stretnutia – okrem iného zaspievali novú pieseň zo zbierky básní Alžbety Onduskovej.

Modlitebné spoločenstvo ECAV povzbudzuje svojich členov k pravidelným modlitbám za cirkev a národ. V cirkevných zboroch a seniorátoch zhromažďuje ochotných modlitebníkov k spoločným stretnutiam a pozýva k nim aj ostatných bratov a sestry, ktorí sa chcú spolu modliť.

Okrem týchto aktivít Modlitebné spoločenstvo ECAV organizuje v marci svoju konferenciu a v októbri biblicko-rekreačný týždeň v Herľanoch, zabezpečuje pôstny a adventný modlitebný týždeň v našej cirkvi, vydáva svoj vnútorný časopis a pripravuje čítanie na každý deň Tesnou bránou.