Novoročné stretnutie u predsedu NR SR

Predseda Národnej rady SR Pavol Hrušovský sa 10. januára 2012 stretol s predstaviteľmi cirkví a náboženských spoločností registrovaných v SR v Historickej budove NR SR na Župnom námestí v Bratislave.
Na stretnutí sa zúčastnili aj generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik, generálny dozorca ECAV na Slovensku Pavel Delinga a dištriktuálny biskup ZD Milan Krivda.

Predseda NR SR Pavol Hrušovský v úvodnom prejave vyzdvihol prínos cirkví a registrovaných náboženských spoločností pre občanov Slovenskej republiky. Poďakoval zúčastneným cirkevným predstaviteľom, že svojim veriacim v tomto svete plnom problémov pomáhajú odlišovať spravodlivé od nespravodlivého a dobré od zlého.

Po rokovaní za zatvorenými dverami sa konal aj brífing, na ktorom predseda NR SR povedal, že týmto stretnutím chcel nadviazať na prerušenú tradíciu podobných stretnutí na pôde NR SR. V otázkach novinárov dominovala téma odluky cirkví od štátu. Ján Hrušovský zdôraznil, že pre prípadný nový model financovania cirkví bude potrebná dohoda všetkých zúčastnených strán. Predstavitelia cirkví uviedli, že výraz odluka cirkvi od štátu nie je šťastný, pretože veriaci sú zároveň aj občanmi tohto štátu, a tak takéto oddeľovanie vlastne nie je možné.