Nové ihrisko vo Veľkom Slavkove

Nové ihrisko vo  Veľkom  Slavkove

Účelové zariadenie ECAV - Medzinárodné mládežnícke evanjelické centrum Ichthys vo Veľkom Slavkove - dostalo ku dňu Pamiatky reformácie pekný darček.
Evanjelická cirkev využila ponuku bývalého predsedu vlády SR R. Fica a pre Ichthys pripravila pekný projekt – viacúčelové ihrisko. Na jeho financovaní sa podieľa cirkev a zo svojej účelovej rezervy uvoľnila čiastku 14 012,96 €. Dotácia Úradu vlády bola vo výške 39 832,70 €. Na diele sa spolupodieľali aj dobrovoľníci z MMEC Ichthys, ktorých práca na príprave pozemku bola ohodnotená sumou 2 584,- €.

Viacúčelové ihrisko má rozmer 33 x 18 m. Použitá je umelá tráva z certifikovaného, zdravotne nezávadného materiálu. Ihrisko je ohradené poplastovanými hliníkovými mantinelmi a ochrannou sieťou do výšky 2 m. Súčasťou ihriska sú futbalové bránky ale variantne aj volejbalová sieť. Okrem futbalu môže slúžiť teda aj na iné druhy športov. Celé ihrisko je osvetlené a teda sa bude dať využívať aj po zotmení.

MEMC Ichthys sa nachádza sa na upätí Vysokých Tatier priamo pod Slavkovským štítom (2 452 m. n. m). Môže sa tu ubytovať až 45 osôb v troj- a štvorposteľových izbách s možnosťou plnej penzie alebo polpenzie. K dispozícii sú aj spoločenské miestnosti na duchovné stíšenia, rokovania, prednášky alebo spoločenské hry. Teraz k nim na dvore pribudlo aj ihrisko na posilnenie tela.