Návšteva z württemberskej diakonie

V dňoch 6. – 9. 8. 2010 sú na návšteve našej cirkvi predstavitelia Diakonického diela Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku (Diakonisches Werk Württemberg, DWW) na čele s jeho riaditeľom Dietrom Kaufmannom.
Brat Dieter Kaufmann je zároveň i vrchný cirkevný radca Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku. Sprevádzajú ho Johannes Flothow, tajomník pre ekumenické vzťahy a zahraničnú spoluprácu, a Martin Kastrup, ekonóm Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku.

Predstavitelia DWW po krátkej návšteve Ústredia Evanjelickej diakonie (ED) ECAV na Slovensku zavítali na Generálny biskupský úrad ECAV na Slovensku, kde ich prijal brat generálny biskup Miloš Klátik. Na stretnutí sa zúčastnili aj brat riaditeľ GBÚ Dušan Vagaský, hlavná ekonómka Marta Stašiniaková, tajomníčka pre zahraničie Marcela Kmeťová a tajomníčka pre mediálnu komunikáciu Edita Škodová.
Popoludní rokovanie pokračovalo v zasadačke GBÚ aj za účasti brata riaditeľa ED ECAV Jána Hubu, sestry farárka Zuzana Kolárovskej a zástupcu riaditeľa ED Jána Gaspera. Potom si hostia pozreli centrum Starého Mesta, Evanjelickú bohosloveckú fakultu a účelové zariadenie ECAV Agapé vo Svätom Jure.

V ďalších dňoch delegácia z DWW navštívi v sprievode tajomníčky pre zahraničie Marcely Kmeťovej niektoré cirkevné zbory a diakonické zariadenie, ktoré od nich dostali finančnú pomoc v rámci programu Hoffnung für Osteuropa (HfO).

Budú to cirkevné zbory a strediská evanjelickej diakonie v Púchove, Sučanoch, Poprade-Matejovciach a vo Veľkom Slavkove a v Horných Salibách. V Rankovciach sa hostia budú zaujímať o prácu s rómskymi veriacimi v rámci spoločného slovensko-nemeckého projektu Evanjelium do rómskych domácností. Okrem toho si delegácia DWW pozrie aj Evanjelickú špeciálnu základnú školu internátnu pre hluchoslepé deti v Červenici, kde budú rokovať s jej riaditeľom Milošom Kollárom.