Návšteva z Univerzity Concordia v USA

10. júna 2013 brat generálny biskup Miloš Klátik prijal návštevu z Univerzity Concordia vo Wisconsine (USA) – Dr. Patricka Ferryho, dekana univerzity, s manželkou a Dr. Davida Birnera, riaditeľa pre medzinárodnú spoluprácu, v sprievode Dávida Fialu, koordinátora projektu pre Medzinárodnú misiu Luteránskej cirkvi Missourskej synody v USA.
Cieľom ich návštevy bolo preskúmať možnosti spolupráce ich univerzity a našej EBF UK, ktorú aj navštívili, pričom chceli poznať aj názor generálneho biskupa ECAV na Slovensku na ďalšie možnosti spolupráce.

Univerzita Concordia Wisconsin je prepojená s Luteránskou cirkvou - Missourskou synodou. Univerzita poskytuje svojim študentom podmienky na kresťanské vyžitie vrátane ranných modlitieb, každodenných pobožností, nedeľných služieb Božích a biblických hodín. Kladú dôraz na kresťanské princípy.

Areál školy s internátom sa nachádza v krásnom prostredí na pobreží jazera Michigan v Mequone, Wisconsin, a rozprestiera sa na území o rozlohe 8 ha.
Na univerzite študuje okolo 8000 študentov. Študijné odbory sú zamerané na spoločenskovedné a prírodovedné odbory, obchodnú administráciu, odbory zamerané na učiteľstvo, zdravotníctvo, opatrovateľstvo a farmáciu.