Návšteva W. Horna u generálneho biskupa

Bývalého rakúskeho superintendenta Wernera Horna prijal brat generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik 24. novembra 2010 na Generálnom biskupskom úrade v Bratislave.
Werner Horn pôsobil ako zborový farár vo Viedni od roku 1969 až do roku 1982, keď bol zvolený za superintendenta. V tejto funkcii pôsobil do konca augusta 2003. Okrem toho bol aj profesorom na Hudobnej univerzite vo Viedni a prednášal v odboroch liturgia, hymnológia a náuka o Biblii. V súčasnosti pôsobí ako predseda vedenia Pracovného spoločenstva Gustav-Adolf-Werk a Evanjelického diasporálneho diela v Európe a Brazílii (AGDE). Je nástupcom Dr. Epting, ktorý bol pri založení AGDE 1995 v Soldvadkert (Maďarsko) zvolený za predsedu.

Počas návštevy na GBÚ brat Horn vyjadril prianie, aby sa vzťahy medzi AGDE a ECAV na Slovensku zintenzívnili. Okrem toho informoval brata generálneho biskupa ECAV o poslednom rokovaní v Berekfürdö (Maďarsku) a o najbližšom rokovaní, ktoré sa uskutoční v októbri 2011 v Bystrici pod Hostýnem. Ďalej informoval o návšteve 12-člennej delegácie AGDE v Brazílii. Cieľom návštevy bolo navštíviť cirkevné zbory, ako aj spoznať projekty, ale hlavne zúčastniť sa na synode cirkvi. Pozvanie dostali od tamojšieho Spolku Gustava-Adolfa Evanjelicko-luteránskej cirkvi v Brazílii pri príležitosti jeho 100. výročia.

Zároveň Werner Horn upozornil, že správa (kancelária) AGDE sa ešte v tomto roku presídli z Lipska do Viedne a pričlení sa ku GEKE. Keďže ide o európske spoločenstvo, je napojenie na GEKE zmysluplnejšie.