Návšteva u emer. biskupa Jána Midriaka

Generálny biskup Miloš Klátik navštívil 29. septembra 2011 v Prešove emeritného biskupa Jána Midriaka. Generálneho biskupa sprevádzala generálna právna zástupkyňa ECAV na Slovensku Anna Drobná a hlavná ekonómka GBÚ Marta Stašiniaková.
V rozhovore si zaspomínali na obdobie aktívnej práce brata Midriaka vo funkcii dištriktuálneho biskupa Východného dištriktu ECAV na Slovensku, na to, čo sa jemu a jeho spolupracovníkom počas pôsobenia v tejto funkcii podarilo pre cirkev vykonať. Dôležitou časťou rozhovoru boli názory a odpovede na aktuálne otázky v našej cirkvi, týkajúce sa hlavne charizmatického hnutia. Našou prvoradou úlohou je udržanie jednoty a vieroučnej čistoty Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania. V tomto poznaní je potrebné vychovávať našich mladých bratov a sestry, a najmä tých, ktorí sa rozhodli pre štúdium na Evanjelickej bohosloveckej fakulte UK. Takto pripravený duchovný dokáže rozpoznať pravé jadro cirkevného zboru a dokáže eliminovať rôzne denominačné vplyvy.