Návšteva našich partnerov z Nemecka

V dňoch 11. – 15. 10. 2013 navštívili našu cirkev regionálny biskup Reinhard Werneburg z Evanjelickej cirkvi stredného Nemecka, Michael Thurm z farárskeho spolku v Durínsku a Jens Lattke z Ekumenického centra Lothar-Kreyssig.
Ich návšteva bola zameraná na obhliadku projektov, ktoré boli podporené nemeckými partnermi, a na spoznávanie našich cirkevných zborov. Počas piatich dní navštívili desať zborov v siedmich seniorátoch. Súčasťou programu boli služby Božie v Spišskej Belej, kde sa regionálny biskup Werneburg prihovoril veriacim. Popri návšteve cirkevných zborov si hostia prezreli aj školu pre hluchoslepé deti v Červenici, artikulárny kostol vo Svätom Kríži a evanjelický kostol v Prešove, ktorým ich sprevádzal zborový farár Ondrej Koč. Na biskupskom úrade v Prešove prijal delegáciu dištriktuálny biskup Slavomír Sabol.

Pri návšteve niektorých zborov sprevádzali hostí aj generálny biskup ECAV Miloš Klátik a biskup Západného dištriktu Milan Krivda.