Návšteva Cindy Halmarson na Slovensku

V pondelok 26. októbra 2015 generálny biskup Miloš Klátik prijal na Generálnom biskupskom úrade v Bratislave novú riaditeľku Svetovej misie Evanjelickej luteránskej cirkvi v Amerike (ELCA) Cindy Halmarson.
Cindy Halmarson pôsobila ako biskupka Evanjelickej luteránskej cirkvi v Kanade, Synoda Saskatchewan. Od februára 2015 pracuje na oddelení Svetovej služby Evanjelickej luteránskej cirkvi v Amerike ako oblastná programová riaditeľka pre Európu, Stredný východ, Blízky východ a severnú Afriku (Europa/MENA).

Na GBÚ sa sestra Halmarsom prišla predstaviť bratovi generálnemu biskupovi a informovať ho o svojich úlohách a zámeroch v novej funkcii. Zaujímala sa aj o otázky týkajúce sa pôsobenia amerických lektorov na našich evanjelických školách. V duchu platnej dohody o vysielaní amerických lektorov na naše školy chce zvýšiť informovanosť o tomto projekte a získať ešte väčší počet kvalifikovaných, vysokoškolsky vzdelaných učiteľov, ktorí by v našich školách pomáhali žiakom pri štúdiu anglického jazyka, ale aj iných predmetov.