Na prijatí u premiérky Ivety Radičovej

17. 1. 2011 predsedníčka vlády Iveta Radičová prijala na Úrade vlády SR v Bratislave predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností v SR. Na tradičnom novoročnom stretnutí sa zúčastnil aj Zbor biskupov ECAV.
Pani predsedníčka vlády v úvode príhovoru vyzdvihla nezastupiteľnú úlohu cirkví v spoločnosti najmä v oblasti hodnôt, morálky, pri zachovaní sociálneho zmieru a spolupatričnosti, pri presadzovaní tradičných hodnôt rodiny ako základu spoločnosti. Ocenila významné pôsobenie cirkví v sociálnej sfére, zdravotníctve, pri výchove mládeže a v ďalších oblastiach.
Predstaviteľov cirkví informovala o snahe vlády riešiť situáciu na Slovensku, aby občania mali šancu na kvalitnejší život. Predovšetkým sa sústreďujú na zabezpečenie zamestnanosti, k čomu smeruje príprava nových zákonov a opatrení vlády. Medzi priority vlády patrí aj zlepšenie situácie v školstve, zdravotníctve a v oblasti protipovodňových opatrení.
Predsedníčka vlády SR konštatovala, že nás čaká neľahké obdobie, nakoľko situácia je zložitá nielen na Slovensku, ale i vo svete. Preto požiadala predstaviteľov cirkví o spoluprácu pri zabezpečovaní sociálneho zmieru a súdržnosti v snahe zmierniť dopady krízy na ľudí. Na záver im zaželala viac radosti a svetla v každodennom živote, zdravie, úspechy a pokoru.
Po príhovore nasledovali neformálne rozhovory predstaviteľov cirkví s pani premiérkou.