Na obede s predsedníčkou vlády

Na slávnostnom obede s predsedníčkou vlády Ivetou Radičovou sa 5. 10. 2010 stretli v Bratislave predstavitelia 13 z 18 cirkví a náboženských spoločností registrovaných v SR. Za našu cirkev sa na stretnutí zúčastnili členovia Zboru biskupov ECAV.
Podľa agentúry TASR hlavným cieľom tohto neformálneho stretnutia bolo vytvoriť priestor na vzájomné zoznámenie. Predmetom rozhovoru boli najmä témy súvisiace s pôsobením cirkví pri posilňovaní hodnôt v spoločnosti a široká diskusia sa rozvinula okolo projektov zlepšenia kultúry života v rómskych osadách.

Agentúra SITA uvádza, že počas obeda sa venovali aj otázke sociálnych služieb, kde cirkvi neštátni zriaďovatelia zápasia s problémami. Zástupcovia cirkví neobišli ani tému financovania ich škôl a školských zariadení. Premiérka vyjadrila ochotu odstrániť rozdiel vo financovaní medzi štátnymi a cirkevnými školami, aby rodičia mali možnosť slobodne sa rozhodnúť, kam ich dieťa bude chodiť. O možnej návšteve pápeža Benedikta XVI. v roku 2013 na Slovensku či odluke cirkvi od štátu sa nediskutovalo.