Miloš Klátik v Rade solidarity a rozvoja

Generálny biskup Miloš Klátik prijal ponuku predsedu vlády SR Róberta Fica na členstvo v Rade solidarity a rozvoja. Tento poradný orgán vlády SR bol kreovaný len uplynulý týždeň, má za sebou však už tri zasadnutia a ďalšie je zvolané na najbližší utorok.
Jedným z prerokovávaných bodov je aj zníženie počtu sviatkov. V médiách už boli uverejnené informácie, že jedným z uvažovaných cirkevných sviatkov, keď by mohol byť zrušený deň pracovného pokoja, je Veľký piatok.

Generálny biskup, odvolávajúc sa už na predchádzajúce vyhlásenie Predsedníctva ECAV, na zasadnutí rady jednoznačne vyslovil požiadavku zachovať na Veľký piatok deň pracovného pokoja. „Tento deň, keď si pripomíname Kristovu obeť na kríži, je jedným z najvýznamnejších cirkevných sviatkov. Očakávame, že výzvu na zachovanie pracovného voľna v deň Veľkého piatka si rada a potom aj vláda SR osvojí,“ povedal M. Klátik. Premiér R. Fico prijal túto argumentáciu a generálneho biskupa na rade uistil, že deň pracovného voľna v tento deň zachová.